Tangá, valčíky, samby a foxtroty tancujú celebrity na televíznych parketoch v Star Dance a iných show po celom svete. Jedna z hviezd priznala, že s hrôzou zistila, že stratila za týždeň 7 kíl… Pri tanci sa narába s vlastnou váhou. Práca s vlastnou váhou je fyzická aktivita, ktorá spôsobuje spevnenie a rast kostí. Tanec je takisto skvelý na posilnenie vrchnej časti tela a zvyšovanie sily rúk.

Tanec ako taký patrí do kategórii športov, v ktorých sa vykonáva tzv. umiernená aktivita, teda taká, ktorú by mal človek vykonávať denne aspoň 30 minút. A to podľa odborníkov na fyzické aktivity. Preto tanec napríklad v Nemecku predpisujú na rehabilitáciu po infarktoch. Tanec na lekársky predpis je forma pohybovej aktivity, ktorá je aj veľmi efektívna, pretože je ľahšie robiť pravidelne niečo čo sa spája s príjemnou zábavou…Zaujímavé pritom je, že pri tanci vykonávate pohyby, ktoré v iných športoch neexistujú. Keď tancujete napríklad foxtrot, ako dáma robíte dlhé kroky vzad, čo je úplne odlišná činnosť ako kráčanie vpred na bežiacom páse, alebo pri behu, takže posilňujete úplne iné svalstvo. Pri párových tancoch posilňujete aj chrbát, stehná a zadok rozdielne od ostatných aktivít.
Nohy a ruky robia často oslnivé pohyby, ale tie by zlyhali nebyť pevného trupu. Trupové svalstvo, brucho a chrbát sa používajú aj pri Pilátoch. Podľa jednej z najnovších štúdií univerzity v Marylande, kde sa študovalo 469 ľudí, ktorí boli najmenej 75 rokov starí, sa zistilo, že tanec zlepšuje aj mentálnu kondíciu. Ešte viac ako krížovky a hlavolamy. Medzi tanečníkmi sa demencia skoro vôbec nevyskytuje ani vo vysokom veku – dôsledok, ktorý sa spája len s tanečnou aktivitou. Párové tance totiž nielen zvyšujú prekrvenie mozgu fyzickou námahou ale znižujú aj stres a pocit samoty – dôsledok spoločensko-sociálnej povahy párových tancov. Ďalej pôsobia ako náročné mentálne cvičenie formou učenia sa nových pohybov a spôsobov a prácou s partnerom vyžadujúcu rôzne formy komunikácie..Párový tanec je veľmi komplexná aktivita, ktorá vo svojej komplexnosti nemá vo svete športov obdobu.

Ďalšie informácie a prihlášky aj na http://TanecnaSkolaIngris.sk a na
Ak máte záujem o bližšie informácie o nás, stačí navštíviť našu stránku Dusevtak.sk

Základné kurzy pre začiatočníkov.
Kurzy pre pokročilých.
Argentínske tango.
Súkromne hodiny.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.